Hírek

The Chemical Brithers, Editors i inni

Push the button! The Chemical Brothers wjeżdżają na Sziget 2016, a wraz z nimi kolejni znakomici artyści.

Rebeka na Sziget Festival!

Znamy kolejnego reprezentanta polskiej sceny na Wyspie Wolności – to duet Rebeka, intrygujący w wersji studyjnej, porywający na żywo!

Festiwal Enea Spring Break, który odbył się 21-23 kwietnia, utwierdził nas w przekonaniu o znakomitej formie polskiej sceny. Już po raz drugi właśnie w Poznaniu szukaliśmy godnego reprezentanta rodzimej muzyki na kultowym festiwalu Sziget, który na cały sierpniowy tydzień staje się europejską stolicą dobrej muzyki i szalonej zabawy. Akredytowani przy Spring Break dziennikarze nie byli jednomyślni - ich głosy otrzymało aż 35 zespołów i solistów – ale w końcu udało się osiągnąć porozumienie i wskazać tego jednego: w 2016 roku na Sziget Festival pojedzie zespół Niemoc. Gratulujemy!

Z Enea Spring Break na Sziget Festival

Z radością informujemy o kolejnym roku partnerstwa pomiędzy Enea Spring Break Showcase Festival & Conference a Sziget Festival. Poznański Spring Break rusza już jutro i jeśli ktoś interesuje się nową polską muzyką - obecność obowiązkowa! W programie m.in. Brodka, Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Jazzombie, Stara Rzeka, Coldair, Daniel Bloom & Tomek Makowiecki, Reni Jusis, JAAA!, Lily Hates Roses, Lari Lu, Rita Pax, Rebeka, Sonar, SIQ i The Stubs.

Nowe nazwy: od Afrojacka po Die Antwoord

Nowe nazwy na Sziget! W tym rozdaniu m.in. laureat Grammy, holenderski DJ i producent Afrojack oraz szokująca i fascynująca zarazem ekipa z RPA czyli Die Antwoord.

Program World Music Stage ogłoszony

Jedyna w swoim rodzaju, perła Sziget, scena z muzyką etniczną i folkową, rusza w tym roku 11 sierpnia, w Dniu 0. Do tańca porwą nas i do refleksji skłonią w tym roku m.in. Buika, Goran Bregovic, Leningrad, Rachid Taha i wielu, wielu innych. 

Rihanna na Sziget Festival

Znamy już headlinera Dnia 0 na tegorocznym Sziget: to Rihanna, jedna z największych dziś ikon muzyki pop. Do coraz mocniejszego line-upu festiwalu dołączyli też m.in. Sia, Noel Gallagher's High Flying Birds, Crystal Castles i Jake Bugg. 

Od Muse po Guettę: 14 nowych nazw!

Program Sziget wzbogacił się dzisiaj o kolejnych 14 wykonawców. To m.in. Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta, Years & Years i Róisín Murphy.

Najlepszy line-up 2015? Na Sziget!

European Festival Awards znowu dla Sziget – tym razem otrzymaliśmy nagrodę za najlepszy line-up 2015 roku! Dobrze wiecie, że zasłużoną, przecież byliście z nami i bawiliście się przy muzyce tych znakomitych artystów :)

Twoja sztuka na Sziget!

Sziget to nie tylko festiwal muzyczny, ale również – między innymi – ogromna galeria sztuki współczesnej. Zapraszamy cię do jej współtworzenia…