Od Muse po Guettę: 14 nowych nazw!

Mon Feb 8 10:41:33 2016

Program Sziget wzbogacił się dzisiaj o kolejnych 14 wykonawców. To m.in. Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta, Years & Years i Róisín Murphy.

Program siedmiodniowego święta muzyki i sztuki, znanego w niektórych kręgach jako Sziget, nabiera kolorów. W końcu statuetka European Festival Awards do czegoś zobowiązuje! Pamiętajcie, widzimy się w Budapeszcie od 10 do 17 sierpnia.

Sziget jak zawsze stawia na różnorodność, więc i te ogłoszenia powinny zadowolić fanów wszystkich gatunków muzycznych. Przede wszystkim z dumą informujemy, że Sziget odwiedzą długo oczekiwani rockowi herosi z Muse, a dla kontrastu szaloną imprezę rozkręci, jak przed trzema laty, David Guetta. Gorąco powitamy superpopularny duet The Last Shadow Puppets, czyli Milesa Kane’a  i Alexa Turnera, a The Lumineers promować będą swój nowy album, zapowiadany na kwiecień. Mamy też dobrą wiadomość dla fanów brytyjskiej grupy Years & Years, irlandzkiej królowej electro Róisín Murphy, bogów gitarowego hałasu z Bullet For My Valentine i cudownej Jess Glynne. Ale to jeszcze nie koniec! Do listy dopiszcie również australijskich rockmanów z Parkway Drive, berlińską ekipę hiphopową K.I.Z., indierockową formację The Neighbourhood, oszałamiającą holenderską wokalistkę Kovacs, kanadyjskiego producenta i DJ-a Datsika i rapujących Holendrów Rico & Sticks.

Lita wszystkich artystów potwierdzonych do tej pory na Sziget przedstawia się następująco:

BASTILLE
BLOC PARTY
BRING ME THE HORIZON
BULLET FOR MY VALENTINE
CHVRCHES
DATSIK
DAVID GUETTA
JESS GLYNNE
JOHN NEWMAN
K.I.Z
KODALINE
KOVACS
M83
MO
MUSE
NAUGHTY BOY
NICKY ROMERO
PARKWAY DRIVE
PAROV STELAR BAND
RICO & STICKS # OPGEZWOLLETOTNU
ROISIN MURPHY
SIGUR RÓS
SUM 41
THE LAST SHADOW PUPPETS
THE LUMINEERS
THE NEIGHBOURHOOD
YEARS & YEARS