Z Enea Spring Break na Sziget Festival

Wed Apr 20 09:56:00 2016

Z radością informujemy o kolejnym roku partnerstwa pomiędzy Enea Spring Break Showcase Festival & Conference a Sziget Festival. Poznański Spring Break rusza już jutro i jeśli ktoś interesuje się nową polską muzyką - obecność obowiązkowa! W programie m.in. Brodka, Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Jazzombie, Stara Rzeka, Coldair, Daniel Bloom & Tomek Makowiecki, Reni Jusis, JAAA!, Lily Hates Roses, Lari Lu, Rita Pax, Rebeka, Sonar, SIQ i The Stubs.

Kliknij po więcej informacji o Enea Spring Break.

Efektem współpracy pomiędzy dwoma festiwalami będzie wybranie jednego polskiego wykonawcy, który wystąpi w tym roku na Sziget – wskazanie go na podstawie koncertu na Spring Break! Wyboru dokonają przedstawiciele Sziget i Spring Break, wsparci przez obecnych w Poznaniu delegatów-dziennikarzy.

Polscy artyści regularnie goszczą na Sziget – w 2014 roku konkurs (w innej formule) wygrała formacja Kumka Olik, w poprzednich lata na scenach budapesztańskiego festiwalu prezentowali się m.in. Kapela Ze Wsi Warszawa, Ocean (obecnie OCN), Mitch & Mitch i Brodka. W ubiegłym roku dzięki porywającemu występowi na Spring Break koncert na Wyspie Wolności zagrała formacja The Feral Trees – kto w tym roku pójdzie w ich ślady?