•  
  •  
  •  
  •  

O nas

Blisko 400 tysięcy fanów z ponad 70 krajów – festiwal Sziget na piękną wyspę w sercu Budapesztu, ściąga co roku tłumy miłośników muzyki nie tylko z Europy.

 

Sziget to zresztą coś więcej niż festiwal – to ogromny, tygodniowy event z programem zawierającym około 200 wydarzeń dziennie, rozmieszczonych w 60 różnych miejscach. Grają na nim największe gwiazdy i najbardziej obiecujący debiutanci, o których niebawem mówić będą wszyscy. Ale choć Sziget to oczywiście wielkie święto muzyki, na imprezie na wszystkich uczestników czekają też inne atrakcje.
 
 
 

W programie festiwalu każdy znajdzie różnorodne i bogate pozycje kulturalne – jest teatr, są wystawy, jest nawet cyrk. Sziget to też jedyny festiwal, na którym obok namiotu rzymskiego, można znaleźć wydarzenia organizowane przez środowisko LGBT. I też jedyne takie wydarzenie, które organizowane jest w samym centrum pięknego Budapesztu – tętniącego życiem miasta przyjaznego turystom, pełnego pięknych zabytków, tureckich spa oraz klimatycznych pubów.

Na teren festiwalu można dotrzeć wszelkimi dostępnymi środkami transportu: autokarem, pociągiem, samolotem, samochodem, a nawet statkiem. Zakwaterowanie jest także dostępne w bardzo zróżnicowanej formie: w namiotach, przyczepach, a jeśli nie jesteś typem biwakowym – na miejscu znajdziesz ogromną liczbę okolicznych hoteli i hosteli.

By poczuć namiastkę tej niepowtarzalnej imprezy, warto przed kolejną edycją festiwalu odwiedzić oficjalny kanał YouTube Sziget, na którym można obejrzeć liczne relacje i fragmenty z festiwalowych koncertów.
Polecamy też facebookowy fan page. Znajdziecie na nim
informacje z pierwszej ręki, aktualizacje programu i newsy o kolejnych potwierdzonych gwiazdach.

 
Poniżej zobaczycie oficjalny aftermovie Sziget 2013 - sprawdźcie co się działo.
 

 

 
Sziget key facts:
Date: 11-18 August 2014
Venue: Óbudai Island, Budapest, Hungary
Weekly capacity: 400 000
Festival passes available from 169 EUR (actual price depending on time of purchase and camping options) - Check here!
Organizer: Sziget Cultural Management
 
Main acts in 2013:
Blur, Nick Cave and the Bad Seeds, Franz Ferdinand, Biffy Clyro, Editors, Mika, Chase and Status live, Skunk Anansie, Enter Shikari, Empire of the Sun, Seeed, Woodkid, Ska-p, Chris Liebing, Dizzee Rascal, Die Ärzte, Triggerfinger, Bad Religion, Azealia Banks, Katy B, Flogging Molly, Peter Bjorn and John, Hadouken, Dub Fx, Little Boots and many more…
 

Receive first-hand information on Sziget Festival 2014 sign up for our newsletter and follow us on Facebook!

more days to buy

dni na kupienie biletów

Advance Round 1

do 30 kwietnia, godz. 24