Jeśli zatrzymujecie się gdzieś w mieście i planujecie dojeżdżać na Sziget korzystając z publicznych środków transportu, możecie zaplanować sobie trasę korzystając z planera trasy sieci komunikacyjnej Budapesztu. Z Sziget-Budapest Citypassem na nadgarstku podróżuje się łatwo i wygodnie! Więcej informacji na temat Citypassa 2016 niebawem! Póki co, zobaczcie jak wyglądała kwestia Citypassów w 2015 roku!

Najbliżej Sziget znajduje się stacja kolejowa linii HÉV (kolei podmiejskiej - H5), która nazywa się Filatorigát. Pociąg jedzie co 10 minut w ciągu dnia, natomiast nocą co 15-20 minut. 

Jeśli wybierasz się na Sziget samochodem, na pewno chcesz wiedzieć, gdzie go zaparkować.
Więcej informacji o parkingach niebawem! 
Budapeszt ma trzy duże dworce kolejowe: Nyugati Pályaudvar, Keleti Pályaudvar, Déli Pályaudvar. Z każdego z nich z łatwością dojedziecie na Sziget korzystając z komunikacji miejskiej. Zaplanujcie najwygodniajszy dojazd korzystając z przygotowanego przez BKK (Centrum Transportu w Budapeszcie for Budapest Transport) planera trasy.
Sziget-Budapest Citypass to twój przyjaciel, który pomoże ci w poruszaniu się komunikacją miejską. Więcej informacji wkrótce!
 
Mamy też kilka wskazówek:
 
Dojazd z Nyugati Pályaudvar (20-25 minut):
 1. Wsiądź do tramwaju 4-6 (naprzeciwko dworca) jadącego w kierunku Széll Kálmán Tér. Wysiądź na trzecim przystanku, o nazwie Margit Híd-Budai Hídfő. Pięknym Mostem Małgorzaty przejdź na drugą stronę Dunaju. Z jednej strony zobaczysz Wyspę Małgorzaty, a z drugiej Parlament i Zamek. 
 2. Pokonaj schody przy Margit Híd-Budai Hídfő i wsiądź do kolejki HÉV, jadącej do towards Szentende / Békásmegyer. Stacja Sziget nazywa się Filatorigát (czwarta z kolei). Tu wysiadasz i dajesz się ponieść tłumowi aż do bramy festiwalu!

Dojazd z Keleti Pályaudvar (40-45 minut):

 1. Poszukaj na dworcu znaku metra! Interesuje cię Metro 2 - Linia Czerwona, kierunek Déli Pályaudvar. Aż do Batthyányi Tér (piąta stacja) podróżujesz w wygodnym, klimatyzowanym wagonie.
 2. Na stacji Batthyányi Tér poszukaj peronu kolejki HÉV i znajdź sobie miejsce w wagonie, który powiezie cię aż do Filatorigát (piąta stacja). Tu wysiadasz i dajesz się ponieść tłumowi aż do bramy festiwalu!

Dojazd z Déli Pályaudvar (25-30 minut):

 1. Poszukaj na dworcu znaku metra! Interesuje cię Metro 2 - Linia Czerwona, kierunek Örs Vezér Tér. Aż do Batthyányi Tér (druga stacja) podróżujesz w wygodnym, klimatyzowanym wagonie. 
 2. Na stacji Batthyányi Tér poszukaj peronu kolejki HÉV i znajdź sobie miejsce w wagonie, który powiezie cię aż do Filatorigát (piąta stacja). Tu wysiadasz i dajesz się ponieść tłumowi aż do bramy festiwalu!

 

Samolot, którym przylecisz do Budapesztu wyląduje na lotnisku Liszt Ferenc (BUD). Z lotniska najłatwiej dostać się na Sziget korzystając z festiwalowego autokaru wahadłowego, który zawiezie cię bez dodatkowych opłac po okazaniu Citypassu Sziget-Budapest. (Więcej informacji o Citypassach wkrótce!) Możesz również skorzystać z transportu publicznego, wsiadając do autobusu miejskiego 200E, który zawiezie cię do stacji M3. By dowiedzieć się więcej o transporcie publicznycznym w Budapeszcie kliknij tutaj!

Na pięknej wyspie pełnej cudów, w samym sercu Budapesztu!

Budapeszt, Wyspa Óbuda.

 

Jeśli kupiłeś lub zamierzasz kupić bilety w naszym sklepie online, skontaktuj się z naszym Biurem obsługi klienta.

Jeśli kupiłeś lub zamierzasz kupić bilet od jednego z naszych oficjalnych partnerów, prosimy o bezpośredni kontakt z nimi. 

Karnet pięciodniowy -> Karnet siedmiodniowy

Masz Karnet pięciodniowy, ale jednak chcesz przeżyć na Sziget cały festiwalowy tydzień? Możesz zamienić swój karnet na Karnet siedmiodniowy w naszym sklepie online, dopłacając 65€ - możesz to zrobić również po przybyciu na festiwal w jednej z naszych kas biletowych.

 

Bilety możesz kupić od ręki w naszym sklepie online

Możesz również kupić bilety na miejscu, w kasie festiwalowej, płacąc gotówką lub kartą bankową, ale radzimy zaopatrzyć się w wejściówki z wyprzedzeniem - im wcześniej kupisz tym mniej zapłacisz, w dodatku unikniesz stania w długiej kolejce. 

Informacje o rodzajach dostępnych biletów znajdziesz tutaj.

Najważniejsze, co powinieneś wiedzieć, o swoim bilecie:

 • Twój bilet (voucher) zostanie wymieniony przy wejściu na festiwal na opaskę
 • Wszystkie prawa związane z nabytym biletem zawarte są na zamieszczonym na nim kodzie - nie jesteś pewien, do czego upoważnia cię bilet?
 • Bilety nie są przypisane do konkretnego nazwiska i osoby, więc kto pierwszy przedstawi kod przy wejściu na festiwal, ten otrzyma opaskę
 • W razie oszustwa (na przykład wcześniejszego, nieautoryzowanego wejścia na teren festiwalu z tym kodem) Sziget nie zapewni posiadaczowi wydrukowanego biletu nowej opaski, ani nowego biletu. Sziget nie ponosi odpowiedzialności za oszustwa
 • Dlatego trzymaj kod w bezpiecznym miejscu i nie pozwalaj nikomu na jego skopiowanie, sfotografowanie czy nagranie twojego biletu. 

Opaski:

 • Opaski są ważne tylko noszone na nadgarstku
 • Opaski uszkodzone, klejone, przeciętne, z zerwanym zapięciem i zbyt luźno zapięte uważane są za nieważne!
 • Opasek nie można przekazywać innym osobowm
 • Opaski zniszczone i zagubione nie podlegają wymianie

Fałszerze biletów i wszyscy, którzy z nimi współpracują będą pociągani do odpowiedzialności karnej.  

Organizatorzy zachowują sobie prawo do zmian w programie festiwalu. 

Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie potrzebują wizy, by przebywać na terenie Węgier - ale jeśli wiza jest ci potrzebna, radzimy, co następuje:

Konsulaty zwykle akceptują Karnet siedmiodniowy jako powód do wystawienia wizy i dowód na to, że masz się gdzie zatrzymać. Jeśli to nie zadziała i twój wniosek zostanie odrzucony, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Jeśli masz problem z dostaniem się do konsulatu, spróbuj zdobyć wizę przy pomocy biura podróży, powinni ci pomóc. 

Zwierzaki "pokojowo nastawione" (na przykład psy, fretki, niektóre gryzonie) są na Sziget mile widziane. 

Musisz mieć swój kod (kod paskowy, kod QR), by dostać się na Wyspie, więc prosimy, nie zapomnij o tym!

Prosimy pamiętać o tym, że bilety na Sziget nie podlegają zwrotowi.

Najmniejsi obywatele są mile widziani na Sziget! Dzieci poniżej 11 roku życia (urodzone po 17 sierpnia 2005) mogą wejść na Wyspę Wolności za darmo. 

Dzieci poniżej 14 roku życia mogą wejść na Sziget i poruszać się po terenie festiwalu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

W rodzinnym gronie zapewne zależeć wam będzie na spokoju - z myślą o rodzinach przygotowaliśmy Family Camping.

 • Alkohol: nie wolno wnosić alkoholu, w żadnej ilości 
 • Narkotyki i inne stymulanty: po prostu nie...
 • Kuchenki gazowe i butle z gazem: na Wyspie nie wolno gotować, masz mnóstwo opcji związanych z jedzeniem
 • Materiały pirotechniczne: jesteśmy doskonale przygotowani do tego, by zachwycić cię naszym pirotechnicznym show 
 • Szkło: jest bardzo niebezpieczne...
 • Młotki i narzędzia służące do cięcia: niczego nie tniemy i nic nie wbijamy - ale to chyba oczywiste? 
 • Parasole: prosimy za to pamiętać o płaszczach przeciwdeszczowych 
 • Jakiekolweik przedmioty zagrażające bezpieczeństwu innych ludzi: zgodnie z obowiązującym prawem, nie możesz mieć przy sobie przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu publicznemu (noży o ostrzach dłuższych niż 8 cm, noży sprężynowych, gazu łzawiącego, noży myśliwskich itd.). Przedmioty tego typu przy wejściu na festiwal powinny zostać okazne do sprawdzenia przedstawicielom naszej ochrony. 

Jeśli nie masz pewności, jakie przedmioty możesz wnieść na Wyspę, a jakich nie, prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta co pozwoli ci uniknąć kłopotów przy wejściu na festiwal.

 • Żywność: możesz wnieść na teren festiwalu swoją własną żywność, ale pamiętaj, że nie mogą to być ilości hurtowe i nie wolno ci jej sprzedawać. Na Wyspie mamy sklepy spożywcze, a także mnóstwo stoisk z jedzeniem i barów! 
 • Napoje: możesz wnosić napoje bezalkoholowe: 1 butelka PET / maksymalnie 2,5 litra / na jednego uczestnika festiwalu.
 • Papierosy: maksymalnie 20 paczek papierosów, 10 paczek cygaretek i 10 cygar na osobę. 
 • Biletu!
 • Wodoodpornego namiotu, śpiwora, materaca, latarki i baterii... ale jeśli zapomnisz, będziemy mieli na miejscu doskonale zaopatrzony sklep z artykułami turystycznymi, gdzie kupisz wszystko, co będzie potrzebne!
 • Butów, sandałów, klapków
 • Akcesoriów higienicznych, ręcznika, plastra, żelu przeciwbakteryjnego, lekarstw, które musisz regularnie przyjmować, środków do prania
 • Czapki, okularów przeciwsłonecznych, płaszcza przeciwdeszczowego, ciepłych ubrań, skarpet, stroju kąpielowego
 • Olejku do opalania, środka odstraszającego komary i kleszcze.

Pogoda podczas Sziget jest wspaniała! A to oznacza, że zwykle jest bardzo słonecznie i naprawdę gorąco! Zanim ruszysz w drogę do Budapesztu, sprawdź prognozę pogody, ale na pewno weź olejek do opalania, strój kompielowy i wszystko to, co bierzesz na wakacje w ciepłych krajach. Ale nie zapomnij też o płaszczu przeciwdeszczowym, na wszelki wypadek. Prosimy, pamiętajcie, że nawet przy kiepskiej pogodzie festiwal się odbędzie - ale mamy nadzieję, że będzie pięknie :)  

Sziget odbywa się na wyspie Óbuda, otoczonej wodami Dunaju. Pływanie w rzece jest absolutnie zabronione i krajnie niebezpieczne, ale przygotowaliśmy dla was specjalną strefę kąpielową, przy Plaży Sziget. Tu znajdziesz leżaki, zaopatrzysz się w drinki i tu możesz schłodzić się w nurtach rzeki, w ramach wyznaczonej strefy. 

Na Wyspie znajduje się wystarczająca liczba toalet! Uprzejmie prosimy, by nie zamieniać skupisk drzew, krzewów i trawników w toalety.

Z natrysków mogą korzystać wszyscy posiadacze Karnetu siedmiodniowego i pięciodniowego oraz biletów dziennych na przynajmniej dwa następujące po sobie dni. Prosimy o zachowanie czystości w toaletach i pod prysznicami i apelujemy o oszczędzanie wody. 

Na gości Sziget czeka wiele małych centrów restauracyjnych, które oferują ekscytujący przegląd kuchni całego świata. Potrawy charakterystyczne dla różnych kultur, natrulne produkty węgierskie, znakomite węgierskie wina i niepowtarzalna palinka - już możecie szykować się na to wszystko. Sziget, Wyspa Wolności, gościć też będzie jak zwykle puby-ruiny, czyli jedną z wizytówek nocnego życia w Budapeszcie, bardzo popularne wśród młodzieży. 

Na festiwalu znajdziesz kuchnię włoską, transylwańską, grecką, indyjską, francuską, meksykańską, bawarską i tajską, możesz też na szybko przekąsić gotowaną kukurydzę, różne rodzaje pieczywa, pizzę, wielkego naleśnika, hot-doga albo gofra. Wegetarianie również mają w czym wybierać. A kiedy poczujesz pragnienie, zapraszamy do jednego z naszych pubów, barów winnych, chatek z palinką i piwiarni. 

Do naszych punktów informacyjnych trafia mnóstwo przedmiotów, więc jeśli coś zgubisz, tam pytaj w pierwszej kolejności - a jeśli znajdziesz, przekaż to obsłudze punktów informacyjnych, dziękujemy!
Szukając zguby możesz też napisać do nas mail na adres: .

Na Sziget Festival obowiązuje bezpieczny i wygodny system bezkotówkowy - naszymi kartami płacisz za wszystko, od napojów przez jedzenie po gadżety festiwalowe!

Jeśli potrzebujesz pomocy przed festiwalem, skontaktuj się z nami tutaj. Na miejscu poproś o informacje załogę jednego z naszych punktów Info. Sprawdź na mapie, gdzie je znajdziesz.

Na naszej Wyspie najdziesz wiele możliwości doładowania baterii swojego urządzenia! Sprawdź na mapie Sziget gdzie znajdziesz punkty z ładowarkami.

Abyście mogli cieszyć się festiwalem, personel medyczny z Helperek Association non-stop patroluje jego teren. Zwróć się do nich w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości. Jeśli szukasz punktu Pierwszej Pomocy, sprawdź mapę. W razie problemów natury psychologicznej skontaktuj się z naszymi psychologami w Centrum Zdrowia / Health Base (NGO Island). A jeśli znajdziesz się w pobliżu Health Base, zajrzyj tu choćby po to, by zrelaksować się podczas profesjonalnego masażu. Tuż obok znajdziesz aptekę, czynną 24 godziny na dobę, więc jeśli czegoś potrzebujesz - tam otrzymasz pomoc.
I najważniejsze: podczas pobytu na Sziget dbaj o siebie - i innych gości festiwalu!

Możesz dowolnie dokumentować swój pobyt na Sziget, ale fotografowanie i filmowanie artystów na scenie oraz innych punktów programu wymaga pisemnego zezwolenia od organizatorów. Jeśli chcesz robić zdjęcia lub filmować z myślą o publikacji w konkretnym medium, skontaktuj się z naszymi kolegami z Biura Prasowego: !

Dobrze to wiedzieć: chcemy na zawsze zapamiętać cudowne chwile na Sziget, więc wszystko nagrywamy i filmujemy. Może ci się poszczęści i wystąpisz w którymś z naszych dokumentów, ale twojego imienia i/lub nazwiska użyjemy tylko po podpisaniu odpowiedniego porozumienia. Musisz jednak wiedzieć, że nie możesz wnosić żadnych roszczeń w związku ze swoją obecnością w tych materiałach (więcej informacji w Regulaminie).

Mieszkasz na campingu VIP / Apero / Alternativa / Siesta / Bridge / Family 

 • Opaskę upoważniającą do wejścia na camping odbierasz w recepcji campingu! A więc nie z wejściówką na festiwal. 
 • O wszystko możesz zapytać nasz personel, dostępny w recepcjach czynnych 24/7!
 • Campingi otwieramy o: 18.00 w niedzielę, 7 sierpnia 
 • Prosimy o opuszczenie campingu najpóźniej do 8.00 rano w środę, 17 sierpnia 
 • Jeśli na campingu natkniesz się na potencjalnie niebezpieczne narzędzia lub zwierzęta (węże, osy, bezpańskie psy), natychmiast poinformuj o tym recepcję! 

Rozbijanie namiotu

 • Rozbijając namiot pamiętaj o naszych zasadach:
 • Namiot dla 1-2 osób - może zajmować powierzchnię nie większą niż 2x2 metry
 • Namiot dla 3-4 osób - powierzchnię nie większą niż 4x2 metry
 • Stawiajcie namioty obok siebie, nie w kręgach
 • Pawilony ogrodowe są niedozwolone
 • Rezerwowanie miejsca jest zakazane - kto pierwszy pojawi się na miejscu, ten ma prawo rozbić się gdzie chce
 • Stosuj się do instrukcji naszego personelu!

Wykupione zestawy campingowe:

 • Wykupione wcześniej zestawy campingowe, materace, koce, prześcieradła, śpiwory itp. będą do odebrania w Sziget City Center, obok punktu informacyjnego przy Camping Service Point
 • Jeśli nie zgłosisz, że dany przedmiot jest uszkodzony przy jego odbiorze, będziesz musiał zapłacić za szkodę przy jego oddawaniu

Dobrze wiedzieć:

 • Jeśli coś znajdziesz, prosimy odnieść to do Lost&Found (Biura rzeczy znalezionych) przy Sziget City Center, gdzie smutny właściciel będzie mógł odebrać swoją własność 
 • Baterie swoich urządzeń możesz ładować w punktach zaznaczonych na mapie
 • Celowe zniszczenie własności innego festiwalowicza lub festiwalu grozi konsekwencjami prawnymi i oznacza przecięcie opaski upoważniającej do wejścia na teren festiwalu! 
 • Prosimy, szanuj innych gości Sziget! Jeśli twoje zachowanie (głośna muzyka, krzyki, agresja itp.) będzie przeszkadzało innym mieszkańcom campingu, organizatorzy mogą cię poprosić o jego opuszczenie.

Baw się dobrze!

Na miejscu czekają na ciebie sklepy, gdzie kupisz wszystkie najważniejsze rzeczy. 

Sziget słynie z przytulnych pól namiotowych i miłego towarzystwa. Bądź tego częścią - poznaj nowych przyjaciół i pozdrawiaj swoich sąsiadów! Zobacz, jak budziliśmy się na Sziget w 2013 roku

Mamy Family Camping przygotowany specjalnie dla rodzin z dziećmi!

Zobacz jak dzieci bawiły się na Sziget 2013! 

Przygotowaliśmy różne opcje parkingowe, zarówno na wyspie, jak i poza nią, więc na pewno znajdziesz dobre miejsce dla swojego auta! Więcej informacji niebawem!

Rozpalanie ognisk jest absolutnie zakazane na terenie całego festiwalu! Zakazane jest również wnoszenie pojemników z gazem, co oznacza, że nie możesz samodzielnie gotować. Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane chwile przy ognisku, zapraszamy do naszego oficjalnego Ogniska, gdzie czeka na ciebie świetna atmosfera i dobra muzyka. 

Na campingach nie ma dostępnych do użytku gniazdek elektrycznych, prosimy również o nie przywożenie na Wyspę generatorów. Swoje urządzenia naładujesz w przeznaczonych do tego punktach. 

Na Wyspie znajduje się wystarczająca liczba toalet! Uprzejmie prosimy, by nie zamieniać skupisk drzew, krzewów i trawników w toalety.

Z natrysków mogą korzystać wszyscy posiadacze Karnetu siedmiodniowego i pięciodniowego oraz biletów dziennych na przynajmniej dwa następujące po sobie dni. Prosimy o zachowanie czystości w toaletach i pod prysznicami i apelujemy o oszczędzanie wody. 

W łazienkach znajdziecie lustra oraz gniazdka do podłączenia suszarek do włosów i prostownic. 

Wybierając miejsce do rozbicia namiotu unikajcie szlaków komunikacyjnych - zarówno pieszych, jak i tras pojazdów serwisowych.

Prosimy przestrzegać następujących instrukcji dotyczącej wielkości namiotów:

Namiot dla 1-2 osób - może zajmować powierzchnię nie większą niż 2x2 metry
Namiot dla 3-4 osób - powierzchnię nie większą niż 4x2 metry

Namioty typu gazebo (altanki ogrodowe, zarówno z panelami bocznymi, jak i bez nich) dozwolone są tylko w strafie dla camperów, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca

Woda zdatna do picia jest dostępna na Sziget. Jeśli traficie na Wyspie na kran z wodą niezdatną do picia, na pewno będzie odpowiednio oznaczony.

Kupując Karnet siedmiodniowy lub Karnet pięciodniowy możesz rozbić się w dowolnym miejscu na Wyspie - kto pierwszy ten lepszy. Jeśli masz bilety na dwa (lub więcej) następujące po sobie dni, również możesz nocować na Wyspie. Możesz też dokupić możliwość skorzystania z campingu o wyższym standardzie - Camping dla przyczep (jeśli z taką zamierzasz przyjechać), VIP Camping itd.!

Campingi o wyższym standardzie mają wzmocnioną ochronę i dodatkowe usługi dostępne dla gości. 

Budapeszt to wspaniałe miasto z rozległą siecią transportu miejskiego. Wejście na Sziget mieści się dokładnie przy stacji Filatorigát kolejki HÉV (kolej podmiejska – H5). Jeśli chcecie pozwiedzać miasto, radzimy zaopatrzyć się w Sziget-Budapest Citypass! Podczas trwania Sziget Festival na liniach doworzących fanów na festiwal pociągi i autobusy kursują częściej niż zwykle, zarówno w dzień, jak i w nocy!
 
Więcej informacji i mapa komunikacji miejskiej powiązanej z Sziget w 2015 roku tutaj! Informacje i mapa na rok 2016 wkrótce!
Radzimy pozostawić samochód na jednym z oficjalnych parkingów Sziget, dzięki czemu będziesz mógł pozwolić sobie na piwo w jednym z fajnych barów-ruin w centrum. Najłatwiej poruszać się po Budapeszcie korzystając z transportu publicznego, szczególnie jeśli masz opaskę Sziget-Budapest Citypass - to łatwe, tanie i wygodne.
 
Przygotowaliśmy liczne opcje parkingowe! Szczegóły wkrótce!

Przyjedź do nas ścieżką rowerową wzdłuż Dunaju (od strony Budy), a my zaopiekujemy się twoim rowerem, kiedy będziesz imprezować na Sziget. Wystarczy, że poszukasz punktu Bicycle Storage na Wyspie. Zwróć jednak uwagę na to, że ścieżki rowerowe w czasie trwania festiwalu mogą być nieco pozmieniane ze względów bezpieczeństwa. Informacje o tych zmianach podamy na początku sierpnia!

W czasie trwania festiwalu kursują statki spacerowe pomiędzy przystaniami Sziget Festival – Jászai Mari tér, a także na trasie Sziget Festival – Petőfi tér – Batthyány tér – Sziget Festival co pół godziny.

Szczegóły wkrótce!
 
Do Wyspy Wolności możesz również dojechać taksówką. Szczegóły wkrótce!
 
 

Każdy jest mile widziany na festiwalu Sziget, więc z radością powitamy również gości z niepełnosprawnościami!
Pamiętajcie jednak o tym, że festiwal ulokowany jest na 76 akrach terenów zielonych, więc stan nawierzchni w dużej mierze zależy od pogody!

Goście z niepełnosprawnościami i ich przyjeciele (grupy maksymalnie do 6 osób) posiadające Karnety siedmio- i pięciodniowe, mogą zatrzymać się na terenie Ability Camping (znajdujcym się w Ability Park). W parku tym zainstalowaliśmy toalety i prysznice dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Na terenie festiwalu znajduje się 100 toalet dla osób z niepełnosprawnościami.

Przy optymalnych warunkach pogodowych wszystkie oficjalne sceny i namioty z programu Sziget są bardzo dostępne dla osób w wózkach. Nie możemy wziąć odpowiedzialności za dostępność obiektów przygotowanych przez naszych partnerów i sponsorów. 

Przed Sceną Główną znajduje się podest dla festiwalowiczów z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Bardzo prosimy o przybycie pół godziny, albo i godzinę przed rozpoczęciem koncertu, by bezpiecznie dostać się na podest. 

Oto mapa z 2015 roku. Edycja na rok 2016 wkrótce!