O nas

Blisko 400 tysięcy fanów z ponad 70 krajów – festiwal Sziget na piękną wyspę w sercu Budapesztu, ściąga co roku tłumy miłośników muzyki nie tylko z Europy.

 

Sziget to zresztą coś więcej niż festiwal – to ogromny, tygodniowy event z programem zawierającym około 200 wydarzeń dziennie, rozmieszczonych w 60 różnych miejscach. Grają na nim największe gwiazdy i najbardziej obiecujący debiutanci, o których niebawem mówić będą wszyscy. Ale choć Sziget to oczywiście wielkie święto muzyki, na imprezie na wszystkich uczestników czekają też inne atrakcje.
 
 
 

W programie festiwalu każdy znajdzie różnorodne i bogate pozycje kulturalne – jest teatr, są wystawy, jest nawet cyrk. Sziget to też jedyny festiwal, na którym obok namiotu rzymskiego, można znaleźć wydarzenia organizowane przez środowisko LGBT. I też jedyne takie wydarzenie, które organizowane jest w samym centrum pięknego Budapesztu – tętniącego życiem miasta przyjaznego turystom, pełnego pięknych zabytków, tureckich spa oraz klimatycznych pubów.

Na teren festiwalu można dotrzeć wszelkimi dostępnymi środkami transportu: autokarem, pociągiem, samolotem, samochodem, a nawet statkiem. Zakwaterowanie jest także dostępne w bardzo zróżnicowanej formie: w namiotach, przyczepach, a jeśli nie jesteś typem biwakowym – na miejscu znajdziesz ogromną liczbę okolicznych hoteli i hosteli.

By poczuć namiastkę tej niepowtarzalnej imprezy, warto przed kolejną edycją festiwalu odwiedzić oficjalny kanał YouTube Sziget, na którym można obejrzeć liczne relacje i fragmenty z festiwalowych koncertów.
Polecamy też facebookowy fan page. Znajdziecie na nim informacje z pierwszej ręki, aktualizacje programu i newsy o kolejnych potwierdzonych gwiazdach.

 

Sziget 2016 - to co najważniejsze:

  • Termin: 10 - 17 sierpnia
  • Miejsce: Wyspa Óbudai, Budapeszt, Węgry
  • Bilety: tygodniowe karnety za niespełna 250 euro (w tym camping na wyspie!) - kup tutaj.
  • Organizator: Sziget Cultural Management.
  • Pierwsi potwierdzeni artyści: Bring Me The Horizon, Chvrches, MO, Bastille, M83, Parov Stelar, Sigur Ros, Bloc Party, Sum 41, John Newman...